Zygmunt III 1587-1632, Multipla wagi 3,5 talara 1621, Bydgoszcz.

stan zachowania
2
cena wywoławcza
100 000 PLN
aktualna cena

limit

PLN
.00

~0 USD
~0 EUR
~0 GBP

Przyjmowanie limitów: do końca licytacji

  • Twój limit

oferta

PLN
.00

~25 USD
~22 EUR
~21 GBP

Składanie ofert: do 20/09 10:00:00

  • Twoja oferta

Kop. -, Kurp. 1684, H-Cz. 1415 var., waga 101,91 g. Największa i najbardziej spektakularna polska moneta. Najwyższej klasy dzieło sztuki stworzone przez geniusza medalierstwa Samuela Ammona. Ten niezwykły stempel powstał na zlecenie królewskie, i miał być odzwierciedleniem wielkomocarstwowych aspiracji monarchy. Przekuwano nim złoto i srebro. Największym nominałem jest odbitka w złocie wagi 100 dukatów, podstawowym i najmniejszym jest multipla srebrna, wartości 3 i 1/2 talara. Pięknie zachowany egzemplarz w starej patynie, lustro mennicze na całej powierzchni, wyjątkowo dobrze wybity i zachowany okaz z pełnią detali reliefu, niepowtarzalna, zjawiskowa sztuka opakowana w stare pudełko. Na obrzeżu na godzinie 12 mała punca, oznaczenie jak dotąd nierozpoznanego, znacznego zbioru numizmatycznego. Numizmaty tego typu praktycznie nie pojawiają się na runku kolekcjonerskim. Bardzo rzadkie

Stan zachowania
2
Średnica
85.00 mm

Brak